17 lipca 2018

Drzwi Francuskie, Harmonijkowe, Przesuwne – co wybrać ?

Wraz z nadejściem lata spieszymy się, aby w pełni wykorzystać to, co słońce nam daje i być może tym najlepszym miejscem jest nasz własny ogród. Przeszklone drzwi otworzą Twój dom, połączą Cię z Twoją przestrzenią zewnętrzną i mogą sprawić, że oświetlenie naturalne będzie bardzo korzystne. W oparciu o różne opcje, omawiamy, jak dobrać drzwi idealne do indywidualnych potrzeb.
Świat drzwi jest czasami przytłaczający. Oferujemy praktyczne porady dotyczące planowania, które pomogą Ci wybrać to, co jest dla Ciebie odpowiednie. Francuskie drzwi, drzwi przesuwne i drzwi harmonijkowe są idealne do wyprowadzenia na zewnątrz, ale skąd wiesz, które z nich są najlepsze dla Ciebie i Twojej przestrzeni domowej? Podejmując tę decyzję, będziesz musiał wziąć pod uwagę:

Drzwi składane przesuwne z drewna

Prawdopodobnie jeden z największych trendów w 2018 roku, szczególnie jeśli chodzi o przedłużenia tylnej części domu, ogrody i przestrzenie mieszkalne/jadalne na planie otwartym, przesuwne drzwi składane mogą całkowicie otworzyć tył domu. Skrzydła drzwi mogą być projektowane w różnych wariantach i rozpiętości do piętnastu metrów. Masz również możliwość otwarcia drzwi jako drzwi jednoskrzydłowych, jeśli chcesz uzyskać do nich dostęp bez konieczności otwierania całej przestrzeni.
Jeśli chcesz w pełni wykorzystać widoki przestrzeni ogrodu, drzwi te są idealne, ponieważ można tworzyć duże przestrzenie, przeszklenie skrzydeł drzwi składanych i układanych na boki, umożliwiające bezproblemowe połączenie. Każde skrzydło drzwi może mieć do jednego metra szerokości, więc trzeba będzie wziąć pod uwagę odpowiednią liczbę skrzydeł dla danego pomieszczenia. Drzwi te są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla uzyskania przestrzeni otwartych. Po zamknięciu widoki są zbliżone do widoku tarasu przesuwnego, ale jeśli chcesz uzyskać duże, ciągłe szyby po zamknięciu, możesz rozważyć drzwi tarasowe przesuwne, ponieważ skrzydła drzwi mogą rozpościerać się do nieco ponad trzech metrów.

Drzwi harmonijkowe z drewna otwierają się na zewnątrz, aby nie zajmować zbyt wiele miejsca wewnątrz pomieszczeń i są zaprojektowane z wykorzystaniem okuć, które są z czołówki firm z tej branży.

Nasza firma jest pasjonatem kształtowania przestrzeni, w których ludzie żyją, pracują i bawią się, i jest uznawana przez architektów na całym świecie za wiodącą firmę projektową i produkcyjną.
Drzwi harmonijkowe z drewna to uosobienie stylu, które bez trudu przesuwają się, tworząc płynne przejście pomiędzy przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną. Drzwi te doskonale sprawdzają się w nowoczesnym domu, ale także pasują do tradycyjnych stylów. Zasadniczo, dom, budżet i styl określi, które drzwi są najlepsze dla Ciebie, ale jeśli budujesz nowy otwór i chcesz połączyć się z przestrzenią zewnętrzną i stworzyć punkt rozmowy w domu, to przesuwne drzwi składane są właśnie dla Ciebie.

Drzwi drewniane zewnętrzne tarasowe przesuwne

Podobnie jak w przypadku drzwi harmonijkowych, drzwi tarasowe są popularne, ponieważ dobrze sprawdzają się w przypadku dużych przestrzeni, nie zakłócając jednocześnie przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz budynku. Doskonale sprawdzają się również w mniejszych przestrzeniach i mogą być projektowane w panelach drzwiowych od dwóch do czterech.
Prawdziwe piękno przesuwnych drzwi tarasowych polega na tym, że panele drzwiowe mogą rozpościerać się do ponad trzech metrów każdy, dzięki czemu można tworzyć duże przestrzenie szklane bez przerw, co jest idealne do jak najlepszego wykorzystania widoków. Łatwe w użyciu, drzwi te przesuwają się bez wysiłku i mogą mieć całkowitą szerokość trzynastu metrów przy drzwiach wieloskrzydłowych. Drzwi tarasowe dostępne są w wersji tradycyjnej i współczesnej, co oznacza, że można wybrać wzór odpowiedni dla siebie i przestrzeni.
Dostępne są trzy typy zamków: od klamki wewnętrznej i zewnętrznej do klamki z uchwytem (tylko otwieranej od wewnątrz). Drzwi te są idealne do nowoczesnego domu i idealne do rozbudowy, kuchni, jadalni i salonu. Idealne również do sypialni prowadzących na balkon, gdzie drzwi otwierają się bez wpływu na przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną.

Drzwi drewniane zewnętrzne Francuskie


Najbardziej ekonomiczna z tych opcji jest jednak najbardziej wszechstronna, ponieważ można tworzyć różne projekty, wykorzystując oświetlenie boczne i światło słoneczne, które są szybami zamontowanymi na stałe po obu stronach drzwi i powyżej. Drzwi francuskie mogą się otwierać lub zamykać, więc należy pamiętać, że będą one zakłócać przestrzeń wewnętrzną lub zewnętrzną. Przy otwieraniu drzwi drewniane zewnętrzne – http://www.art-tom.pl/ są wyposażone w poręczne urządzenie, które ogranicza skrzydła drzwi pod kątem 90 stopni, zapewniając, że nie będą one powracać na wietrze i nie spowodują uszkodzeń.
Drzwi francuskie są dostępne w wersji tradycyjnej wpuszczanej i nowoczesnej z możliwością wyboru pomiędzy nowoczesnym a tradycyjnym systemem listew, co oznacza, że można wybrać idealnego partnera do montażu w wybranym oknie.
W przypadku domów wielorodzinnych, francuskie drzwi są często projektowane z gruzińskimi wzorami słupków, które mogą być specjalnie dostosowane do Ciebie. Otwarte drzwi dwuskrzydłowe mają tak zwany „latający słup”, co oznacza, że po otwarciu przestrzeń jest nieprzerwana. Dzięki temu, że dostępne są skrzydła o wysokości do nieco ponad metra, nadal można tworzyć duże powierzchnie przeszkleń, które zmaksymalizują widoki. Drzwi francuskie są dostępne z pojedynczą lub podwójną klamką, w zależności od Państwa preferencji. Drzwi te są idealne do mniejszych istniejących otworów i do większych nowych otworów można bawić się z różnymi kombinacjami światła dziennego, aby stworzyć pożądany wygląd.

Zostaw komentarz

Please enter your name.
Please enter comment.